Mistrův zápisník

Spustili jsme projekt Cenachaty.cz

Koupili jste starší chatu a chcete znát stav její konstrukce? Nejste si jisti, jestli se máte pustit do rekonstrukce či postavit chatu novou? Rádi vám s rozhodováním pomůžeme. Čerpáme z našich zkušeností, znalostí a touhy stavět krásné objekty.

Čtěte zde
Jak připravit střechu na FVE

Chystáte realizaci fotovoltaické elektrárny? Důležitá je stavební připravenost střechy, kam se panely budou instalovat. Musí mít dostatečnou nosnost a splňovat další parametry. Jak připravit střechu na FVE?

Čtěte zde
Vyplatí se rekonstruovat starou chatu?

V posledních letech se Česká republika stala svědkem rostoucího zájmu o rekreační stavby. Především v době pandemie covidu se prodávaly chaty a chalupy jak na běžícím páse. I když od té doby zájem mírně upadl, nastartoval se zcela nový trh, ve kterém vězí velký potenciál.

Čtěte zde
Akustika ve dřevostavbě

Nebudeme vás zahrnovat technickými pojmy, spíš chceme jednoduchým stylem vyvrátit jeden starý mýtus. Tím je, že v dřevostavbách je všechno slyšet.

Čtěte zde
Stali jsme se součástí komunity Dřevo je cesta

Dřevo nás překvapuje každý den. Jeho nekonečný potenciál je úžasný a možnosti opracování nevyčerpatelné. Kromě našich aktivit rádi podporujeme iniciativy, které šíří osvětu o maximálním využití dřeva jako materiálu pro různá odvětví.

Čtěte zde
Na chatu čistírnu nebo septik?

Pokud nemáte k chatě připojenou kanalizaci, je nutné řešit odtok splaškových vod alternativní cestou. V tomto směru se nabízí jímka, ČOV (čistírna odpadních vod) a septik. Praxe říká, že poslední varianta je pro rekreační objekty tou pravou. Proč?

Čtěte zde