Rekonstrukce rekreačních chatek (díl třetí)

Po odhalení konstrukce a zbourání dělících stěn nám v chatě vznikl velký otevřený prostor. Investor rozhodl, že z původních 4+0 vytvoří krásné 3kk s velkým obývacím pokojem. Ten navíc otevře až do krovu.

Bylo nutné se pustit do instalace sádrokartonu. Tím vzniknou dvě ložnice, zcela nová koupelna a oddělená toaleta. Ještě před montáží jednotlivých profilů bylo nutné udělat odpady a rozvody vody. Každou trubku řádně vyspádovat, upevnit na konstrukci a opatřit tubusem. 

Dbejte na pravidelnost

Nezapomeňte na akustickou pásku, laser a nůžky na plech. Množství profilů a sádrokartonových desek je potřeba nejdříve přesně vyměřit a objednat u dodavatele. Nezapomeňte, že do koupelny je ideální ten zelený impregnovaný sádrokarton, který si poradí s přerušovanou vlhkostí.

Když bylo vše připraveno, pustili jsme do vytváření rastru. Jelikož jsme si dali záležet s vyrovnáváním konstrukce a podlaha je absolutně rovná, laser nám krásně kopíroval přichycené profily. Problém nastal u nepravidelností chaty.

Těžká práce nastala u půdy. Zatímco nad obývákem jsme strop shodily, nad boční místností zůstal, aby vznikl prostor umístění bojleru. Profily musely kopírovat tvar střechy, a tak přišlo na řadu ohýbání a stříhání.

Montáž sádrokartonových desek nám šla již od ruky. Následné tmelení a broušení bylo nutné provést velmi pečlivě. Každá nesrovnalost by mohla být po nátěru vidět.

P.S. Rozhodně se vyplatí investovat do akumulátorové šroubováčky.