Dvoupatrová svatební roubenka

Máme hotovo! Děkujeme úžasným majitelům za příležitost, jejich nadšení, nekonečnou pomoc při stavbě a originální nápady, které z roubenky udělaly nezapomenutelnou stavbu.

Na začátku ledna započala demolice a na konci dubna se již v roubence konala první akce. Za celým nápadem realizace stojí majitelka penzionu U Zběhlíka paní Jana Ožanová. Roubenka bude sloužit k ryze komerčním účelům. Kromě svateb se v ní budou konat firemní školení, teambuildingy a další společenské akce. Velký sál nabídne prostor až pro 90 lidí. Pět apartmánů v horním patře ubytování pro 10 návštěvníků.

Moderní technologie ve venkovské architektuře

Projekt roubenky lze rozdělit na designovou a praktickou část. V exteriéru i interiéru byl kladen maximální důraz na klasické prvky jako masivní roubení, selský strop či propracovaný štít. Na druhé straně čeká stavbu velmi náročný provoz. Velký sál bude hostit svatební hostiny, firemní školení a další společenské akce. V druhém patře naleznete pět menších apartmánů. Proto padla volba na praktické podlahové vytápění, tepelné čerpadlo a kanalizace byla svedena do větší čističky.

„Jako konstrukci jsme zvolili sloupkovou konstrukci, která nám nabízí větší variabilitu při volbě dalších prvků. Stěny jsme v exteriéru i interiéru zakryli roubením, čímž jsme celé stavbě dali finální vzhled klasické roubenky. Jelikož na střeše jsou betonové tašky, ve druhém patře litá podlaha a zároveň se tam nachází hodně příček, museli jsme myslet na statiku. Proto jsme dřevěný průvlak ještě vyztužili ocelí,“ doplňuje Tomáš Musil, projektant celé stavby.

Detail rozhoduje

Bílá dřevěná okna české výroby dokonale ladí s roubením ve velkém sálu. Prkna byla natřena výraznou barvou v odstínu zlatého dubu, zároveň se zachoval elegantní bílý proužek. Selský strop je další ohromnou dominantou. Podlahu pokrývají šestiúhelníkové dlaždice v tmavším odstínu. Apartmány ve druhém patře jsou vyvedeny ve stejném stylu. Pokud procházíte roubenku, uvidíte, že na každém detailu záleželo.

Exteriér rozhodně nezaostává. Naši kluci si dali záležet se štítovou stranou. Dřevěné slunce a pečlivě opracované šambrány zaujmou na první pohled. Na boční straně vyrostl menší balkonek pro jeden z apartmánů. Střechu zdobí betonové tašky ve tmavém odstínu, které jdou ruku v ruce s roubenou fasádou oděnou do Palisandru.

Roubenku naleznete na adrese: Penzion U Zběhlíka, Čistá 396, 569 56 Čistá, https://uzbehlika.cz/