Význam slova MISTR: Podle Merriam - Webstrova slovníku se mistrem stává nositel dokonalé znalosti a dovednosti v určitém řemesle či specifické činnosti

Kde se vzal termín glamping

Místo, kde se potkává luxusní styl bydlení s nezapomenutelnou přírodou. To je glamping. Pojem, který bourá český internet, postupně mění styl rekreace v našich podmínkách. Co vše se za ním skrývá?


Víkend v korunách stromu, romantický výlet k jezeru, jedinečný pobyt v atypické chatce či dotek přírody na úplné samotě bez telefonu, koupelny a sociálního zařízení. Zážitkové pobyty zaplavily slevové servery, staly se vysněným podnikáním a postupně se dostávají do nabídky tradičních kempů. Za vše může trend nazvaný glamping.

Kde se vzal, tu se vzal

Podle většiny zdrojů informací se slovo glamping poprvé objevilo ve Velké Británii kolem roku 2005. Do Oxfordského slovníku se zapsalo o 11 let později. Definice praví, že se jedná o venkovní kempování, kde máte přistup k jistému stupni komfortu. Může se jednat o kvalitní postel, elektřinu či sociální zařízení.

Glamping je úzce spjatý s přírodou a krásnými místy. Široká nabídka zahrnuje bydlení v hlubokých lesích, na loukách s krásným výhledem či na hladině zatopených lomů. Glampingových destinací neustále přibývá a není divu. Poptávka je ohromná a ty nejlepší poskytovatelé ubytování mají na dlouhé měsíce vyprodáno.

Jak si glamping užít

Glamping však není pouze o atypickém bydlení ve společnosti přírody. Je to styl života. V tomto stylu rekreace hledáme útěk od každodenních starostí, problémů a všudypřítomného shonu. Na chvíli vypnout touží každý z nás. Přečíst si knihu a nemyslet na práci. Kolikrát jsme řekli, že chceme alespoň víkend bez mobilního telefonu? Glamping tuto možnost beztrestně nabízí.

Toužíte provozovat vlastní ubytování? Máte volný pozemek a chcete si na něm postavit chatku pro váš odpočinek? Objevte nabídku našich dřevěných chatek v glampingovém stylu.